Video Ölçüm Cihazı Venture Tounch 2510 Baty

Video Ölçüm Cihazı Venture Tounch 2510 Baty

Bu gelişmiş Vision sistemi, manuel olarak çalıştırılan bir XY ölçüm aşamasını motorlu bir Z ekseni ile birleştirir. Bunun avantajı, servo motor tahrikli Z ekseninin, operatörün etkisi olmadan Z ekseni ölçümü için çok önemli olan otomatik odaklama işlevini sağlayabilmesidir.

Teklif Iste

Marka : Baty  Model : VENTURE TOUCH - 2510  Mensei : İNGİLTERE

Aciklamalar

Venture Touch 3D
Bu gelişmiş Vision sistemi, manuel olarak çalıştırılan bir XY ölçüm aşamasını motorlu bir Z ekseni ile birleştirir. Bunun avantajı, servo motor tahrikli Z ekseninin, operatörün etkisi olmadan Z ekseni ölçümü için çok önemli olan otomatik odaklama işlevini sağlayabilmesidir. Zemini için uygun olan sağlam tasarım, Fowler Baty'nin 3 eksenli dokunmatik ekran yazılımı Fusion Touch'ı çalıştıran tam entegre PC denetleyicisine sahip çelik/granit bir ayağa sahiptir. Full HD dokunmatik ekran, ayarlanabilir bir kol üzerine monte edilmiştir ve yazılım, kullanım kolaylığı için dikey bir düzende düzenlenmiştir.

FUSION Touch yazılımı tam geometrik işlevselliğe sahiptir, böylece daireler, çizgiler, yaylar ve noktalar özel araçlar kullanılarak ölçülebilir. Veri noktaları, video kenar tespiti kullanılarak özelliğin kenarı boyunca otomatik olarak alınır ve ardından, bir parça partisi için incelemenin yeniden oynatılması gerekirse tüm ölçümler otomatik olarak kaydedilir.
Ölçülen tüm unsurlar, yazdırılabilen veya CAD'ye aktarılabilen boyutlandırılmış bir parça görünümüyle sonuçlanan boyutlandırma için seçilebilecekleri parça görünümünde görünür. Toleranslar her boyut için ayarlanır, böylece nihai denetim raporları her boyutu başarılı veya başarısız olarak sınıflandırabilir.

İnceleme oynatma


Bu işlem sırasında operatör, grafik parça görünümü aracılığıyla inceleme rutini boyunca yönlendirilir. Özellik kameranın görünümünde görünecek şekilde sahne konumlandırıldığında, Video Kenar Algılama araçları özelliği otomatik olarak devralır ve ölçer. Unsurlar farklı düzlemlerdeyse, Z ekseni CNC kontrolü altında orijinal incelemede tanımlandığı gibi doğru konuma hareket eder. Tüm aydınlatma ve büyütme koşulları da kaydedilir ve her özellik ziyaret edildiğinde yeniden oluşturulur. Nihai sonuç, manuel sistem fiyatına operatör etkisi olmayan, oldukça tekrarlanabilir bir süreçtir.


Aydınlatma

Programlanabilir LED aydınlatma da dokunmatik ekran kullanılarak kontrol edilir. Parçalı yüzey aydınlatması, mercek ve profil aydınlatma koşulları, özellik kenarının mükemmel şekilde aydınlatılmasını sağlamak için ayarlanabilir.

Özellikler
• Daha fazla doğruluk için yüksek çözünürlüklü 0,5µm ölçekler • 6,5:1 yakınlaştırma optiği (isteğe bağlı CNC kontrolü ile)
• Opsiyonel 12x yakınlaştırma optiği • Programlanabilir segmentli LED aydınlatma sistemi
• Arttırılmış Z ekseni kapasitesi için Z ekseni kırlangıç ​​kuyruğu kızağı montajı • Yüksek hassasiyetli çapraz- makaralı table

• Ultra pürüzsüz düz çubuk sürücüler • Otomatik video kenarı algılama araçları • Z ekseni ölçümü için motorlu otomatik

Teknik Özellikler

                        Venture 2510

 Model

VI2510 - MANUEL

VI2510 - CNC

X, Y & Z Ölçüm Aralığı

250mm x 125mmx 150mm

250mm x 100mm x 150mm

Çalışma Alanı Aralığı

414mm x 262mm

Max İş Parçası Ağırlığı

25 Kg

Sürücü Tipi

Manual

Servo CNC with Joystick

Yataklama Sistemi

Çapraz Makaralı Ray Kılavuzu (Ø6mm)

Max Yükleme Hızı

N/A

150mm/sec

Kamera Tipi

                                         2048 x 1590 Piksel, 8 x 9 çip ve dinamik mandallı Renkli USB2 Kamera

Optik Sistem

6.5:1 Kilitli manuel zoom lens

Aydınlatma Sistemi

Tamamen programlanabilir yazılım kontrollü beyaz LED segmentli yüzey aydınlatma başlığı ve standart olarak sahne altı ve mercek (TTL) aydınlatması

Skala Çözünürlülüğü

0.0005mm

Keskinlik

2+L / 100

Maksimum Görüş Alanı (FOV)

8x6mm at Min Mag

Büyütme yakl.

                       39x to 190x (using 50% digital zoom)

Minimum Piksel Boyutu

0.8µm (Max Mag)

       Opsiyonel Aksesuarlar

Optik

6.5:1 CNC zoom lens

Dokunma Probe

Renishaw TP20

Otomatik Raf Değiştirme

Renishaw 6 port for TP20 (Limited to 4 ports)