Video Ölçüm Cihazı VU Master Baty

Video Ölçüm Cihazı VU Master Baty

BATY VuMaster, büyük bir farka sahip bir 2D görüş sistemidir. Yenilikçi mutlak 2B ölçek sistemi sayesinde, VuMaster'ın geleneksel bir hareketli sahnesi veya kodlayıcıları yoktur - sadece ölçüm aralığında herhangi bir yere hareket eden yüzen bir ölçüm kamerası vardır. Sonuç, çok daha geniş bir ölçüm aralığında - 400 mm x 300 mm - hızlı, doğru, "temassız" ölçümdür.

Teklif Iste

Marka : Baty  Model : VM4030CNC  Mensei : İNGİLTERE

Aciklamalar

BATY VuMaster, büyük bir farka sahip bir 2D görüş sistemidir.

Yenilikçi mutlak 2B ölçek sistemi sayesinde, VuMaster'ın geleneksel bir hareketli sahnesi veya kodlayıcıları yoktur - sadece ölçüm aralığında herhangi bir yere hareket eden yüzen bir ölçüm kamerası vardır. Sonuç, çok daha geniş bir ölçüm aralığında - 400 mm x 300 mm - hızlı, doğru, "temassız" ölçümdür.

Kamera hareket ettiğinden ve parça hareketsiz kaldığından, genellikle pahalı ve zaman alan iş tutma cihazlarına gerek kalmaz.

• Geniş 400mm x 300mm XY ölçüm aralığı

• Granit tabanlı sağlam yapı

• En son Mark 4 Fusion yazılımı ile birlikte verilir

• Renk haritası ölçüm teknolojisi

• Programlanabilir paralelleştirilmiş profil aydınlatması

• Parça programlamayı öğretin ve tekrarlayın

• Gelişmiş video kenarı algılama

• Dijital yakınlaştırma

• Stand, rafa monte PC ve 22" monitör ile birlikte verilir

• Programlanabilir segmentli LED yüzey halka ışığı

• Otomatik denetleme CNC oynatma

ÜRÜN AÇIKLAMASI

VuMaster, denetim rutinlerinin kaydedilmesine ve saklanmasına izin verir. Oynatıldığında, bu 'programlar' CNC kontrolü altında otomatik olarak çalıştırılır ve 'Video Kenar Tespiti' kullanılarak ölçülecek özelliklerin her birinden ölçüm verilerini otomatik olarak 'yakalar'.

Son olarak, ölçülen parçanın tam boyutlu bir çizimi de dahil olmak üzere bir dizi boyutlu, çok bileşenli ve SPC raporu oluşturulabilir.

 MODEL  VU MASTER
 X – Y – Z Ölçüm Aralığı  400mm x 300mm x 120mm
 Çalışma Alanı  420mm x 320mm
 Max. Ölçüm Parcası Ağırlığı  25 Kg
 Kullanım Tipi  CNC / Manuel
 Hareket Tipi   Hava Yastıklı
 Max. Hız  100mm/sec
 Kamera Tipi  2048 x 1590 Piksel, 8 x 9 çip ve dinamik mandallı Renkli USB2 Kamera
 Optik Sistem  Sabit Objektif
 Işık Sistemi   Tamamen programlanabilir, yazılım kontrollü, sahne altı ışıklı, beyaz LED segmentli yüzey aydınlatma başlığı
 Skala Çözünürlüğü  0.001mm
 Doğruluk  7.5µm
 Maksimum Görüş Alanı (FOV)  13mm x 10mm
 Büyütme yakl.  20-350x (inc. digital)
 Model Kodu  VM-4030-MAN Manual VuMaster including 22" LCD monitor

  VM-4030-CNC CNC VuMaster including 22" LCD monitor

 

FUSION YAZILIMI

Baty'nin PC tabanlı Fusion Touch yazılımı güçlüdür ve kullanımı kolaydır. Dokunmatik ekranlı kullanıcı arabirimi, klavye kullanımını ve birden çok araç çubuğuna olan ihtiyacı en aza indirir. Sonuç, kullanıcının ölçülen parçanın tam boyutlandırılmış bir çizimini dakikalar içinde üretmesini sağlayan sezgisel bir dokunmatik ekranlı yazılım paketidir!

Diğer standart raporlar, tümü Excel®'e aktarılabilen tablolaştırılmış sonuçları ve çok parçalı raporları içerir.

 

VİDEO KENAR ALGILAMA

Video kenarı algılama (VED), operatörün becerisine güvenmeden tekrarlanabilir bir sonuç sağlar. Standart geometrik özellikleri hesaplamak için bir anda yüzlerce veri noktası alınabilir. Standart VED araçları arasında yay, daire, çizgi, nokta, odak ve eğri bulunur.

 

PROFİL TARAMA

Eğri aracı, tanımlanmamış bir parçanın profilini otomatik olarak izler. Ortaya çıkan veri noktası bulutu daha sonra en uygun analiz için önceden toleranslı bir DXF master ile karşılaştırılabilir. Bir kez "uydurulduktan" sonra veri noktaları, tolerans içinde olup olmadığını belirtmek için kırmızı veya yeşil görünür. Best fit'e ek olarak, taramaya geleneksel boyutlar da uygulanabilir.

 

SPC DAHİL

Baty Fusion yazılımı ayrıca birden çok bileşen için SPC parti bilgilerini görüntüler. Verilen bilgiler partideki maksimum değeri, minimum değeri, kullanıcı tanımlı sigma değerini, CP ve CPK değerini, ortalama kaymayı içerir ve ayrıca parti verilerinin iki farklı grafiğini çizer. SPC verileri ayrıca daha fazla analiz için Excel™'e aktarılabilir.

 

BOYUTLU PARÇA GÖRÜNÜMÜ

Ölçülen sonuçlar tam boyutlandırılmış bir çizim şeklinde görüntülenir. Ölçülen parçanın anında görsel durumu için belirtilen tolerans içindeki boyutlar yeşil renkte gösterilirken, tolerans dışındaki boyutlar kırmızı olarak gösterilir.